Nakaz zwrotu pieniędzy z programu wsparcia dla młodych rolników na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Nakaz zwrotu pieniędzy z programu wsparcia dla młodych rolników

Zanim sięgniesz po dotacje przemyśl to dwa razy - tak o unijnych funduszach mówią ci, którzy otrzymali nakaz zwrotu pieniędzy z programu wsparcia dla młodych rolników. A wszystko przez szkołę, która trwa … ile trwa.

Krystyna i Mariusz Jankowscy, Słucz: napisano nam pismo, że nie wywiążemy się z obowiązku i najprawdopodobniej będziemy musieli spłacać zobowiązanie.

Jednym z warunków otrzymania dotacji jest uzupełnienie wykształcenia rolniczego w ciągu pięciu lat. Problem w tym że liczy się okres od przejęcia gospodarstwa.

Krystyna i Mariusz Jankowscy, Słucz: ze zobowiązań powinniśmy się wywiązać w listopadzie 2009 a mąż skończy szkołę w marcu 2010 plus jeszcze egzaminy zawodowe, które ustala już komisja zewnętrzna.

Także Leszek Dobkowski, zdaniem Agencji Restrukturyzacji, ukończył studia o trzy miesiące za późno.

Leszek Dobkowski, Rydzewo Szlacheckie: w tym roku na wiosnę ukończyłem studia z tytułem inżyniera i na razie nic to nie pomogło. Agencja twierdzi, że nie spełniłem tego warunku – nie mam wykształcenia, no i to wszystko.

Rolnicy czuja się oszukani. O tym, że warunków nie da się spełnić wiadomo już było w dniu podpisywania umowy z Agencją Restrukturyzacji.

Jednak ktoś przyjął od nich wniosek, podpisał umowę i wypłacił pieniądze. A wszystko to od samego początku wbrew prawu.

Dorota Florczyk/Agrobiznes

Nie skomentowano. Bądź pierwszy

Skomentuj