Preferencyjne kredyty inwestycyjne na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Preferencyjne kredyty inwestycyjne

Jest pozytywna decyzja Sejmu dzięki, której rolnicy znowu mogą zacząć brać preferencyjne kredyty inwestycyjne. Bez odpowiedzi pozostaje natomiast pytanie czy funduszy wystarczy do końca roku. Nisko oprocentowane kredyty to jedna z najbardziej popularnych form finansowania działalności rolniczej.

Niestety od lipca są dla rolników niedostępne. Aby to zmienić potrzebna była decyzja ministrów finansów i rolnictwa poparta opinią Sejmu. A pieniędzy potrzeba i to sporo.

Stanisław Stec - poseł SLD: potrzebne 50 milionów złotych aby do końca roku załatwić wszystkie problemy z dopłatami do kredytów inwestycyjnych.

Rząd tłumaczył się, ze decyzja opóźniała się, gdyż ostatnia transza funduszy na rolnicze kredyty nie została ku zdumieniu wszystkich wykorzystana.

Kazimierz Plocke – wiceminister rolnictwa: banki, które zostały wymienione nie wykorzystały w 100% środków na dopłaty do kredytów inwestycyjnych to 7 milionów 200 tysięcy złotych.

I taką właśnie kwotę będzie można znowu przeznaczyć na dopłaty do oprocentowania kredytów rolniczych kredytów inwestycyjnych.

Mirosław Potulski – prezes Bank Polskiej Spółdzielczości: wnioski leżą w bankach, będzie limit – uruchamiamy akcję kredytową i ruszamy mocno z kredytem preferencyjnym w IV kwartale tego roku.

Pieniądze na kredyty będą pochodzić z niewykorzystanych pieniędzy na paliwo rolnicze i dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich.

Witold Katner/Agrobiznes

Nie skomentowano. Bądź pierwszy

Skomentuj