Są pieniądze na melioracje na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Są pieniądze na melioracje

Do województwa lubuskiego płyną pieniądze na meliorację. Resort rolnictwa przyznał na ten cel około 15 mln zł. Piniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie wałów, rowów i kanałów. To już druga transza, jaką otrzymał region. I to wszystko na ten rok. Tymczasem potrzeby są o wiele większe.

Gorzowska dzielnica Zakanale przeżywała w tym roku chwile grozy. Poziom wody w Warcie i kanale Siedlickim był na tyle wysoki, że miasto przygotowywało nawet plan ewakuacji. Teraz poziom rzeki jest niższy, ale także utrudnia życie mieszkańcom.

Do takich sytuacji mogłoby nie dochodzić, gdyby regularnie były czyszczone i konserwowane kanały, rowy i wały przeciwpowodziowe. Na to jednak brakowało pieniędzy. W ubiegłym roku lubuskie otrzymało 9 mln zł na konserwację urządzeń wodnych. Przyszły jednak za późno.

W tym roku już w pierwszym kwartale region otrzymał około 24 mln zł.

Pieniądze trafią do zarządu melioracji i urządzeń wodnych. Tam zapadnie decyzja, kiedy i gdzie będą prowadzone prace w rejonie rzek i kanałów. Tym razem urzędnicy wojewody będą dokładniej patrzeć meliorantom na ręce.

Pieniądze, które otrzymało lubuskie, wystarczą na prace przy najbardziej zaniedbanych kanałach, rowach i wałach przeciwpowodziowych.

Katarzyna Borysowska/tvp/gorzowwlkp./

Nie skomentowano. Bądź pierwszy

Skomentuj