Tanie kredyty dla rolników na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Tanie kredyty dla rolników

Pieniędzy powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych. Mowa o tanich kredytach dla rolników. Agencja Restrukturyzacji przekazała bankom środki na dopłaty do oprocentowania.

Agencja Restrukturyzacji udziela dopłat do oprocentowania kredytów na modernizację gospodarstw rolnych czy zakładów przetwórczych. O tanie pożyczki mogą ubiegać się także rolnicy poszkodowani w wyniku klęsk żywiołowych.

Marek Sawicki, minister rolnictwa: na chwilę obecną Agencja rozdzieliła wszystkie limity jakie przyznała Komisja Finansów Publicznych. Wszystkie banki zgodnie z ich zapotrzebowaniem dostały pełne pokrycie ich potrzeb kredytowych.

Agencja łącznie dopłaci do oprocentowania kredytów ponad 50 milionów złotych. To wystarczy na udzielenie przez banki pożyczek na łączną kwotę ponad 3 miliardów złotych.

Marek Sawicki, minister rolnictwa: jeżeli gdzieś w bankach tych kredytów nie ma to nie wynika z braku pieniędzy ale być może z małej zaradności prezesów.

Kredyty preferencyjne można dostać w ośmiu bankach, które mają podpisane umowy z Agencją Restrukturyzacji. Maksymalny czas spłaty pożyczki wynosi w zależności od rodzaju inwestycji od 4 do 15 lat.
Dorota Florczyk/Agrobiznes

Nie skomentowano. Bądź pierwszy

Skomentuj