Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych

Nie wiadomo kiedy, ale pewne jest że będą. Resort rolnictwa zapowiada, że znajdą się środki na kontynuację wsparcia dla gospodarstw niskotowarowych z funduszy na lata 2007-13. Wsparcie dla małych gospodarstw to prawie 5 tysięcy złotych dotacji wypłacane przez 5 kolejnych lat. W poprzedniej edycji programu skorzystało z niego ponad 170 tysięcy rolników. Ze względu na ogromne zainteresowanie nabór wniosków ogłaszano dwa razy. Rolnicy, którym udało się dostać dotacje nie kryją swojego zadowolenia.

Stanisław Wiktorowski, wieś Rzeczyca – „Myślę, że program jest dobry ja zobowiązałem się kupić ciągnik i kupiłem ciągnik i uważam że jest to słuszne.”

Pan Stanisław wypełnił wszystkie cele pośrednie jakie zapisał w planie rozwoju gospodarstwa dlatego liczy na to, że dostanie także czwartą i piątą część wsparcia.

Stanisław Wiktorowski, wieś Rzeczyca – „Teraz to powinna być już trzecia rata nie wiem czy w styczniu czy w lutym i teraz trzeba się rozliczyć 6 miesięcy jest na to czas no i później przez dwa lata to będzie.”

Kolejnych rat wsparcia rolnicy mogą się spodziewać nie wcześniej niż po roku od otrzymania poprzedniej płatności.

Radosław Iwański, rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Jeżeli upływa rok czasu to wtedy Agencja przystępuje do wypłaty kolejnych rat.”

Rolnicy, którym nie udało się przystąpić do programu w poprzedniej edycji będą mieli taką szansę z nowego rozdania funduszy. Działanie to nie jest na razie wpisane do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale ma do niego wróci.

Marek Sawicki, minister rolnictwa – „Wróci i to w mojej ocenie bardzo szybko dlatego, że ja uważam że te gospodarstwa niskotowarowe powinny być wspierane.”

Wsparcie będzie mogło ruszyć dopiero po wprowadzeniu poprawki do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Aby to było możliwe trzeba najpierw zabrać środki z innych działań . Pytanie tylko z których?

Dorota Florczyk/Agrobiznes, TVP1

2 odpowiedzi

  1. Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych at Dotacje dodano 28 stycznia 2008 11:24 po południu

    […] orginalny post: Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych Zobacz podobne […]

  2. Dotacje » Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych dodano 29 stycznia 2008 1:46 przed południem

    […] Pełny artykuł przeczytasz na stronie http://www.agroo.pl/wsparcie-dla-gospodarstw-niskotowarowych.htmlkliknij w link: Wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych […]

Skomentuj