Zwrot składki na ubezpieczenie społeczne na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Zwrot składki na ubezpieczenie społeczne

Wsparcie, co prawda niewielkie, ale zawsze coś. Od tego roku niepełnosprawni rolnicy mogą ubiegać się o zwrot składki na ubezpieczenie społeczne.

Z nowych przepisów mogą skorzystać nie tylko niepełnosprawni rolnicy, ale także ci, którzy opłacają składki za domowników. Aby dostać zwrot wydatków poniesionych na ubezpieczenie społeczne trzeba najpierw zgłosić się do PEFRONU, czyli Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Refundacja przysługuje tylko tym osobom, które podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników i do tej pory terminowo opłacali składki, oraz mają dokumenty świadczące o ich niepełnosprawności. Trzeba także pamiętać o terminowym składaniu wniosków.

O zwrot składki za pierwszy kwartał będą mogły ubiegać się tylko te osoby, które zarejestrują się w PEFRONIE do końca stycznia. Z szacunków wynika, że z programu powinno skorzystać ponad 100 tysięcy rolników.

Dorota Florczyk/Agrobiznes

1 komentarz

  1. Danuta dodano 04 października 2009 11:37 przed południem

    Z tą refundacją składek to wielka lipa.Jestem zarejestrowana wPERFONIE już ponad rok opłacam regularnie składki,wnioski wysyłam w terminie i do dziś niemam żadnej odpowiedzi

Skomentuj