Podpisywanie umów na modernizację na Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Rolnictwo, Sadownictwo, Ogrodnictwo

Portale rolnicze

Podpisywanie umów na modernizację

Tym razem wnioski leżały na półkach bardzo krótko. Agencja Restrukturyzacji rozpoczęła podpisywanie umów na modernizację gospodarstw rolnych.

Nowy ciągnik, agregat uprawowy i kosiarka to tylko niektóre maszyny jakie zamierza kupić Tomasz Krajewski.

Tomasz Krajewski, Wycinki: warto, bo na 60% ja się łapię. To praktycznie za 40% nowy sprzęt można kupić.

O kolejności rozpatrywania wniosków decydowało losowanie.

Tomasz Krajewski, Wycinki: 1500 któryś nie pamiętam już dokładnie to w samym środku jestem kolejki.

Rolnicy, którym dopisało szczęście w losowaniu mogą spodziewać się podpisania umowy z Agencją Restrukturyzacji lada dzień.

Grażyna Wereszczyńska, Mazowiecki OR ARiMR: ostatnio podpisaliśmy pierwszą z umów, wniosek był wylosowany na pozycji jednej z pierwszych i nie wymagał żadnych uzupełnień – był prawidłowo przygotowany. Wysokie miejsce na liście oczekujących to jedno. Liczy się także poprawnie złożony wniosek. Im mniej trzeba wyjaśniać tym większa szansa na szybką obsługę.

Zofia Szalczyk, wiceprezes ARiMR: tam gdzie jest niezgodność danych, obowiązują nas procedury wyjaśnień, czyli przywoływania beneficjenta do uzgodnienia jakie dane faktyczne są, jakie są rzeczywiste.

Istnieje też możliwość wykonania inwestycji jeszcze przed podpisaniem umowy z Agencją.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: po ogłoszeniu kolejności losowania wszyscy rolnicy mogą na własne ryzyko dokonywać zakupów i będzie to koszt kwalifikowany.

Na dofinansowanie modernizacji gospodarstw rolnych w tym roku przewidziane jest 2,5 miliarda złotych. Jeden rolnik maksymalnie może dostać 300 tysięcy złotych. Ale zainwestować musi co najmniej dwa razy tyle.

Dorota Florczyk/Agrobiznes

Nie skomentowano. Bądź pierwszy

Skomentuj